W pracowni Jutro Architekci tworzymy architekturę zrównoważoną – skoncentrowaną na trosce o kondycję człowieka, energooszczędną i odpowiedzialną względem środowiska naturalnego.

01/ czym się kierujemy

Filozofia zrównoważonego rozwoju

Działamy według zasad filozofii zrównoważonego rozwoju, które oparte są na trzech filarach: Człowiek + Środowisko naturalne + Efektywność ekonomiczna (tzw. tripple bottom line 3xP = People + Planet + Profit).

Traktowanie tych aspektów z uwagą i poszanowaniem oraz w sposób holistyczny umożliwia nam działanie w zgodzie z wyznawanymi przez nas wartościami, fachową wiedzą oraz dbałością o potrzeby Klientów.

Innowacyjność

Mamy przyszłościowe podejście do oferowanych usług. Jako pracownia śledzimy trendy i kierunki rozwoju w budownictwie zdrowym i ekologicznym. Systematycznie sprawdzamy nowości, jak również możliwości i zasadność ich wdrożenia. Cały czas poszerzamy naszą wiedzę i horyzonty.

Monitorujemy zmieniający się rynek materiałów budowlanych, systemów instalacyjnych i rozwiązań zwiększających dostępność. Badamy, jak na nowości na rynku reagują systemy certyfikacji, które dobrze znamy tj. LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) i WELL Building Standard™ – jesteśmy zawsze na bieżąco.

Rozwiązania zaczerpnięte z międzynarodowych systemów certyfikacji LEED i WELL Building Standard™, które do tej pory na polskim rynku zarezerwowane były wyłącznie dla klientów korporacyjnych, wdrażamy do skali indywidualnego odbiorcy. Naszym unikalnym know-how dzielimy się w trakcie procesu projektowego, w czasie rozmów z Klientem oraz za pośrednictwem prowadzonego przez nas bloga.

Certyfikacja WELL AP
02/ kim jesteśmy

Eksperci

W swojej dziedzinie jesteśmy ekspertami. Posiadamy uprawnienia w odpowiednich specjalnościach, jesteśmy aktywnymi członkami izb zawodowych architektów i inżynierów budownictwa. Naszą znajomość światowych systemów certyfikacji ekologicznej potwierdzają uprawnienia LEED AP (Leadership in Energy and Environmental Design Accredited Professional). Realizując usługi, wykorzystujemy wiedzę nabytą w pracowniach projektowych, na budowach i biurach consultingowych działających w obszarze budownictwa zrównoważonego. Dzięki bogatemu doświadczeniu zawodowemu i długoletniej praktyce dysponujemy rozbudowaną siecią kontaktów branżowych, co ułatwia kompleksową realizację projektów. Udział w międzynarodowych inwestycjach gwarantuje sprawne świadczenie usług także w języku angielskim.

Ludzie

Jesteśmy ludźmi, z którymi dobrze się współpracuje – zgranym zespołem młodych osób, które z pasją i zaangażowaniem podchodzą do wykonywanej pracy. Wrażliwość artystyczną i wyczucie stylu zręcznie łączymy z zapleczem technicznym i wyjątkową wiedzą. Na każdym etapie realizacji inwestycji słuchamy, wyjaśniamy, analizujemy, jesteśmy w stałym kontakcie. Problemy traktujemy jak wyzwania. Stawiamy na zdrową i konstruktywną debatę. Pragniemy, by Klient czuł się z nami komfortowo, wiedząc, że powierzył swój czas, pieniądze i jakość przyszłego życia w dobre ręce. Zależy nam na zaufaniu.

03/ nasz zespół

Zespół pracowni Jutro Architekci tworzy założycielka, pomysłodawczyni i główna projektantka – Katarzyna Maćkiewicz wraz ze współpracownikami i projektantami poszczególnych branż.

Katarzyna Maćkiewicz

Architekt IARP, LEED AP i główny projektant pracowni projektowej Jutro Architekci, ekspert w dziedzinie zrównoważonego budownictwa. Ukończyła Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Poznańskiej (2009). Posiada uprawnienia do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w zakresie architektury bez ograniczeń (2015), a także akredytację LEED AP (Leadership in Energy and Environmental Design Accredited Professional) w specjalności Interior Design & Construction (2018).

Wszechstronna praktyka zawodowa pozwoliła jej dogłębnie poznać procesy projektowe, inwestycyjne i realizacyjne, jak również rozwinąć i wzbogacić tę wiedzę o obszary związane z budownictwem zrównoważonym. Pomysł stworzenia autorskiej pracowni projektowej Jutro Architekci (2019) był efektem fuzji doświadczenia oraz pasji.

Współautor „Niezbędnika urzędu dostępnego” – kompendium wiedzy na temat projektowania uniwersalnego i dobrych praktyk związanych z dostępnością przestrzeni oraz obiektów dla osób z różnymi niepełnosprawnościami i szczególnych potrzebach.

  • Sustainability & Waste Management Consultant, biuro serwisu społecznościowego w budynku Rondo 1, Warszawa (projekt poufny).
  • LEED Consultant, sklep WEEKDAY w Elektrowni Powiśle, Warszawa.
  • LEED Consultant, Centrum Magazynowe NG Concept, Wiskitki.
  • LEED Consultant (wsparcie generalnego wykonawcy), biuro Mars, Złote Tarasy, Warszawa.
  • WELL Consultant, biuro Skanska, Spark, Warszawa.
  • LEED Consultant, Centrum Dystrybucyjne Lidl, Kałuszyn.
  • LEED Consultant, biurowiec Siemens, Warszawa.
  • Healthy & Sustainable Materials Consultant, biuro amerykańskiego przedsiębiorstwa informatycznego w budynku WFC, Warszawa (projekt poufny).
  • LEED Consultant, Galeria Północna, Warszawa.
  • Sporządzanie projektów wykonawczych lokali handlowych (m. in. sieci marek H&M, Royal Collection, Gerry Weber, Bijou Brigitte, Woolrich) i gastronomicznych (Forni Rossi).
  • Prowadzenie kompleksowej obsługi inwestycji budowlanej (łącznie z wykonaniem projektu budowlanego, projektu wykonawczego i aranżacji wnętrz) polegającej na przebudowie i zmianie sposobu użytkowania zabytkowej willi przy ul. Słowackiego 57 z Poznaniu.
  • Opracowywanie koncepcji rozbudowy budynków jednorodzinnych oraz układów funkcjonalnych w zabudowie wielorodzinnej.
  • Udział w prowadzeniu koordynacji prac,
  • Rozpoznawanie opóźnień i monitorowanie środków naprawczych,
  • Weryfikacja zgodności prowadzonych prac z dokumentacją techniczną,
  • Udział w kontrolach oraz odbiorach technicznych,
  • Współpraca z biurem projektowym,
  • Udział w przetargach w trakcie procesu wyboru podwykonawców,
  • Prowadzenie dokumentacji budowy.
  • Wykonywanie projektów koncepcyjnych i budowlanych zabudowy jednorodzinnej.
  • Wykonywanie projektów koncepcyjnych oraz budowlanych zabudowy jedno- i wielorodzinnej.